De gemiddelde 10 jaar vast hypotheekrente met NHG steeg afgelopen week met 0,07 procentpunt naar 4,05%. Er is ook positief nieuws. De hypotheekrentes stegen minder hard dan in de drie weken daarvoor. Ook hielden meerdere geldverstrekkers hun rente gelijk, zoals ING, Lot Hypotheken, Moneyou en NIBC Hypotheken.
Op de financiële markten daalden de 10 jaars rentes licht. Voor de komende week verwachten we minder en kleinere verhogingen van de hypotheekrente.
Sommige geldverstrekkers doen waarschijnlijk niets en mogelijk volgen er zelfs enkele verlagingen. Marktleider Rabobank verlaagt als eerste de hypotheekrente voor NHG-hypotheken licht.

Wel geldt een belangrijke waarschuwing: het is een roerige tijd. Het nieuws volgt elkaar snel op. Het kan zo weer veranderen, waardoor de rentes op de financiële markten stijgen of juist verder dalen.

